Bílé vína

Veltlínské zelené
Grüner Veltliner, Grünmuskateller, Zöldveltelini

Nejpěstovanější odrůda révy vinné v České republice, Barva žlutozelená, jemná vůně podobná lipovému květu, chuť slabě hořkomandlová, příjemné kyseliny, harmonické, pobízející k delšímu pití.

 

Malverina
Je to nově vyšlechtěná experimentální interspecifická odrůda. Barva vína je citrónově žlutá se zlatou jiskrou. Vůně je jemná, medová a květnatá. Chuť je středně dlouhá s příjemným kořenitým dozvukem a jemnými kyselinkami.Sylvánske zelené
Grüner Silvaner, Grüner Zierfandl, Zöld silván

Ještě počátkem tohoto století patřilo Sylvánské zelené k nejrozšířenějším odrůdám ve střední Evropě. Ve vůni je kouřový nádech, obsahuje harmonickou kyselinu a je jemně kořenité. Pro svoji ojedinělost se stává vyhledávanou specialitou mezi milovníky suchých vín.

 

Sauvignon
Sauvignon blanc
Víno má mladou světle slámově žlutou barvu. Výrazná, ale měkká vůně připomíná čerstvý květ bezu. V chuti je víno plné s typickými broskvově muškátovými aromatickými látkami. Pro své vlastnosti se stává velmi oblíbeným vínem a jeho plochy poslední dobou ve světě prudce rostou.

Veltlínské červené rané

Víno snižším obsahem kyselin, barva zelenožlutá. V chuti plné s medovými tóny přecházejícími i do vůně.

 

Tramín červený
Jedná se o plné extraktivní víno, s nižším obsahem kyselin. Barva zlatožlutá, intenzivní kořenitá vůně se objevuji i v chuti.